ODWAŻNIE Z FLETCO

06.06.2016

Słowo plama ma wiele znaczeń. Słyszałeś niejednokrotnie o plamach na obrusie, skórze, plamach na życiorysie, białej plamie, plamie słonecznej, plamie lęgowej… wreszcie artystycznej plamie. Z tą ostatnią nie ma żartów. Może stać się zarówno wielką klapą jak i wyjątkowym, artystycznym dziełem. Odważnie krocząca ścieżką designu, duńska firma Fletco Carpets A/S, przekonywała w środę 01.06.2016 w Mockup Office w Warszawie, że plamy mogą być inspirujące. Na zaproszenie Polfloru przedstawiła swoje niebanalne kolekcje wykładzin dywanowych.

 

Wśród przedstawionych produktów znalazły się zarówno wykładziny w mocnych barwach jak i stonowane kolorystycznie, z dodatkiem wzoru lub bez niego. Ciekawe okazały się kształty prezentowanych płytek. Cała gama figur geometrycznych tworzyła przeróżne wzory, zależne jedynie od wyobraźni projektanta. Uczestnicy warsztatów zwrócili również uwagę na precyzyjne dopasowanie krawędzi płytek, nawet tych z zygzakiem na boku.

Dobrze, już dobrze… przyznam się, że chciałabym powrócić jeszcze na chwilę do wspomnianych plam. Zastanawiałam się do jakich wnętrz pasowałyby płytki z plamami, kreskami mniejszymi i większymi, wzorami organicznymi.  Niezależnie czy chciałbyś optycznie powiększyć czy pomniejszyć pomieszczenie, ocieplić czy dodać wnętrzu odrobinę surowości – wnętrza z tymi płytkami będą oryginalne. Możesz namalować nimi obraz bardzo odważny i niepowtarzalny.  Jasne, przestronne pomieszczenia, może z dodatkiem betonu, szkła czy stali… Wszystko zależy od Ciebie. Trzymam kciuki za udany projekt.

 

 

Aneta Wojciechowska

Mockup Office,Warszawa, 01.06.2016

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Firma Fletco jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. W tym roku nominowana została  do nagrody GERMAN DESIGN AWARD NOMINEE 2017 w kategorii Excellent Product Design za dwa nowe produkty: Space I ZigZag Tiles. W ubiegłym roku nagrodzona w tymże konkursie za kolekcję Art. Weave. Jej wykładziny wykorzystano m.in.w budynku badawczym poczdamskiego instytutu: Potsdam Institute for Climate Impact Research (PIK) – słynnym „domu w lesie”.