Premiera Screed

28.10.2015

23 października oficjalnie wprowadziliśmy na rynek polski nową kolekcje wykładzin kauczukowych SCREED odwzorowujących jastrych a inspirowanych japońskim trendem architektonicznym wabi-sabi.

Wabi-Sabi to nadal powszechnie stosowane we współczesnej architekturze pojęcie, które w języku japońskim oznacza szeroko rozumiane postrzeganie estetyki
w oparciu o przemijalność. W ujęciu tym piękno uznaje się za niedoskonałe, nietrwałe i nie-pełne. Stanowi ono wyraz prostoty i pokory, co związane jest bezpo-średnio z trzema głównymi zasadami buddyzmu wynikającymi z Zen: rustykalnej prostoty, świeżości i spokoju.

Posmak ręcznie wytwarzanego wyrobu, który rzeczywiście jest – po części – wytwarzany ręcznie. W przypadku tego produktu to człowiek decyduje o jego ostatecznym wyglądzie pozostawiając swój ślad w nowoczesnym procesie maszynowego rozprowadzania i zacierania proszku kauczukowego na surowym kauczukowym rulonie. To produkt, który wyznacza początek rehumanizacji procesu przemysłowego, w którym nasi posiadający odpowiednie umie-jętności pracownicy wytwarzają za każdym razem jedyne w swoim rodzaju wyroby unikając jednako-wości charakterystycznej dla produkcji masowej.

Naturalny kauczuk, włókna i oleje roślinne – Screed to połączenie naturalnych i odnawialnych materiałów, które gwarantują odporność, trwałość i elastyczność będąc jednocześnie produktem w pełni przyjaznym dla środowiska.

Gotowy wyrób Screed 3 mm zawiera składniki:  naturalne - szeroko dostępne naturalne minerały plus surowce szybko  odnawialne; szybko odnawialne - naturalny kauczuk, włókna roślinne i oleje roślinne; poprodukcyjne - włączane ponownie do procesu wytwarzania odpady produkcyjne

Obecni  na prezentacji architekci i partnerzy handlowi firmy Polflor z zadowoleniem przyjęli informacje o nowym produkcie, który powinien szybko znaleźć zainteresowanych Inwestorów, ze względu na niepowtarzalny design i wyjątkowe właściwości, dzięki którym jest bardziej atrakcyjny i funkcjonalny od surowego betonu.
Każdy uczestnik otrzymał zestaw promocyjny przygotowany przez fabrykę Artigo Mondo w postaci pudełka z próbkami i folderu.